SP nr1


Idź do treści

Galeria 2013/14

archiwum

WsteczPlayDalej


Zielona Szkoła w ŁebiePrelekcja dla klas I-III przygotowana przez przedstawiciela firmy INTERSEROH pt. "Recykling chroni środowisko naturalne".

WsteczPlayDalejRozstrzygnięcie szkolnego konkursu - „Ja i moje zwierzątko” oraz ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „EKOTEST”. Najlepsi okazali się: Natalia Chabros i Wiktoria Okrój, które zajęły 13 miejsce w kategorii klas V-VI i Maciej Szulczewski – 14 miejsce w kategorii klas III-IV.


WsteczPlayDalej


Grupa teatralna STRYKPSTRYK zdobyła wszystkie nagrody, jakie tylko można było wygrać!!!
Po ostatnich sukcesach: zdobyciu nagrody w Ogólnopolskiej "Dziatwie", w Pacanowie na VII Ogólnopolskich Spotkaniach Mistrzów Teatru zdobyła spektaklem "Takie jest życie" - wyróżnienie, zaś członek grupy Kacper Olszewski monodramem "Rowerek" zdobył Grand Prix oraz Nagrodę Dziecięcego Jury.
więcej czytaj w zakładce TEATR

WsteczPlayDalej
KOROWÓD PATRIOTYZMU LOKALNEGO

VI Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego - „Ich und meine Familie”.
W tym roku najlepszą germanistką została uczennica klasy VIa Wiktoria Głowacka.
II miejsce uzyskali ex aequo Natalia Chabros z klasy VIa i Adrian Florczak z klasy V.
III miejsce zaj
ął uczeń klasy VIb Kacper Frączek.

Paulina Kowalska uczennica klasy III
w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Strofy o Ojczyźnie"
zajęła w swojej kategorii wiekowej I miejsce.

WsteczPlayDalej

Gminny konkurs "Tradycje Świąt Wielkanocnych"

WsteczPlayDalej

Akcja - nie bij mnie, kochaj mnie!!!
Nie pozwólmy krzywdzić dzieci.
Opatrywaliśmy symbolicznie pluszaki.
W środę wyjdziemy z nimi na miasto.

WsteczPlayDalej

Kibicowaliśmy maratończykom w Łodzi!!!
Było super barwnie i energetycznie.
Brawo dla tych, którym chciało się w niedzielę wstać rano i zrobić coś bezinteresownie.

WsteczPlayDalej

Premiera monodramu Kacpra Olszewskiego w ŁDK.
Obecnością swą zaszczycił wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej - Pan Michał Rusinek.

Adrian Florczak uczeń klasy piątej wziął udział w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”, który odbył się 28 marca 2014 roku w Warszawie.


WsteczPlayDalej

POLA NADZIEI
Kwesta na rzecz budowy zgierskiego hospicjum
.

WsteczPlayDalej

Gminny konkurs recytatorski w Koźlu - „Wieś polska w poezji”.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Wiktoria Głowacka z klasy VIa, Małgorzata Wiśniewska i Maja Jędrzejewska z klasy V. Uczennice przygotowała Mirosława Szostak.
Małgorzata Wiśniewska zajęła I miejsce, Maja Jędrzejewska –III miejsce.

WsteczPlayDalej

Sukcesy grupy teatralnej:

  • Złota Maska w Zgierzu i nominacja do łódzkich Konfrontacji przedstawieniem "Takie jest życie" oraz monodramem "Rowerek"
  • W kolejnym konkursie - XIII Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Apli - Papli zespół również wywalczył sobie pierwsze miejsce, zaś Kacpra monodram zajął 3 miejsce.
  • Nagroda Specjalna w konkursie "Wszystko gra w Łodzi"
  • dwie nagrody indywidualne za kreacje aktorskie dla Pauliny Kowalskiej i Kacpra Olszewskiego
  • Nagroda dziecięcego jury


więcej szczegółowych informacji w zakładce TEATR


WsteczPlayDalej

Paulina Kowalska z klasy III i Kacper Olszewski z klasy VI - wzięli udział w wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie". Paulina zakwalifikowała się do finału. Uczniów przygotowywała nauczycielka Ewa Olszewska.

Dnia 13 marca 2014r. rozstrzygnięty został IV Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, w którym wzięło udział 35 uczniów z klas IV – VI.
Najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce – Alicja Kowalczyk z klasy VIa
II miejsce – Adrian Florczak z klasy V
III miejsce – Damian Szulczewski z klasy VIb
Zwyci
ęzcy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.

WsteczPlayDalej

Nadia Bolechowicz, Zosia Piestrzeniewicz, Gabrysia Domańska, Maciek Szulczewski, Kacper Olszewski i Paulina Kowalska wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Przemysława Sowę, a później reprezentowali szkołę w Bałuckich Spotkaniach Recytatorów.
Kacper i Paulina zostali laureatami konkursu i 10 marca wzięli udział w warsztatach, a później w wieczorze poetyckim: Refleksje i Nastroje - przygotowanym przez aktora Adama Mortasa.

WsteczPlayDalej


XII Konkurs Literacki pt.: „W świecie legend” (przyg. przez p.Szostak i p. Jesionowską). W konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy.
I miejsce ex aequo zajęli: Natalia Śliwkiewicz i Patryk Fortuna z Zespołu Szkół nr 2 oraz Maja Jędrzejewska i Małgorzata Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie.
II miejsce: Bartłomiej Kałach i Jakub Garus z Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie.
III miejsce zajęły: Katarzyna Stępniak i Magdalena Pietrasiak ze Szkoły Podstawowej w Niesułkowie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki, a szkoły pamiątkowe dyplomy.

Uczennice klasy V wzięły udział w konkursie „ Anielskie księgi” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie.
Łucja Motyl zajęła I miejsce,
Patrycja Kucińska –II miejsce

Julia Miśkiewicz uczennica klasy V została najlepszym czytelnikiem biblioteki w Strykowie w konkursie
„Czytelnik Roku 2013 Gminy Stryków” w kategorii czytelników do lat 15.


WsteczPlayDalejMikołajkowo

Z wizytą u chorej Madzi.

Z wizytą u chorej Ali.

Uczniowie klasy IV wraz z WOŚP biją rekord Guinnessa.

WsteczPlayDalej

W wojewódzkim konkursie „Zostań wydawcą Tuwima” przeprowadzonym w ramach kampanii społecznej „Łódzkie Czyta” uczniowie: Natalia Chabros, Aleksandra Figura, Kacper Olszewski, Wiktoria Okrój, Magdalena Giemza, Alicja Kowalczyk, Filip Hrycajewski otrzymali specjalne wyróżnienia za prace, które ze względu na wysoką estetykę i poziom artystyczny, zostaną przekazane do Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się podczas Salonu Ciekawej Książki, który miał miejsce w ten weekend w Łodzi. Prace powstały pod kierunkiem artysty Krzysztofa Wosika.
Więcej zdjęć prac w zakładce - PRACE ART.

WsteczPlayDalej

4 uczniów reprezentowało szkołę i gminę Stryków na łódzkich przeglądach recytatorskich. Byli to: Zofia Piestrzeniewicz i Paulina Kowalska z klasy III oraz Wiktoria Głowacka z VIA i Kacper Olszewski z VIB. Kacper został laureatem III miejsca w grupie wiekowej klas IV VI w XV Konkursie Recytatorskim Potyczki z Tuwimem, zaś w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Twórcy czterech kultur dzieciom wyjątkowo dojrzałym wykonaniem wiersza K. I. Gałczyńskiego Dyrektor i pomnik zajął I miejsce.
Dużym sukcesem dla 9-letniej Pauliny jest znalezienie się w śród dziesięciu finalistów i zajęcie w pierwszym z konkursów VI miejsca, zaś w drugim zdobycie wyróżnienia. Dla Paulinki był to debiut
po raz pierwszy wzięła udział w konkursach, odbywających się poza szkołą. Przygotowująca dziewczynkę do konkursu nauczycielka Ewa Olszewska cieszy się, gdyż jak mówi chyba odkryła talent, który będzie można szlifować w następnych latach
Obydwa konkursy odbyły się pod honorowym patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi. Wzięło w nich udział ponad 100 najlepszych recytatorów z łódzkich szkół.


WsteczPlayDalej


Uczniowie klasy II i IV wzięli udziął w "Alei bezpiecznego Internetu w łódzkiej Manufakturze. Dzieci z zabawnej historii "Plika i Foldera" dowiedziały się o rodzajach zagrożeń internetowych oraz jak radzić sobie w przypadkach niebezpieczeństw napotkanych online takich jak: cyberprzemoc, nielegalne treści, niebezpieczne kontakty, nadmierne korzystanie z Internetu.
Czynny był
punkt konsultacyjny dla nauczycieli i młodzieży. Porad udzielali eksperci z NASK.
Uczniowie przy okazji wyjazdu do Łodzi obejrzeli filmy: młodsi "Kumbę" a starsi "Mój biegun".


5 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie literackim ”List do Pana Cogito” zorganizowanym przez DK w Niesułkowie. Wszyscy zdobyli nagrody plasując się na następujących pozycjach:
I miejsce - Natalia Chabros, II miejsce - Wiktoria Głowacka, II miejsce-Alicja Kowalczyk,
w
yróżnienia: Małgorzata Wiśniewska i Michał Krysiak.

Kacper Olszewski z klasy VIB otrzymał od Wydawnictwa Polska Presse nagrodę za najlepsze artykuły przesyłane do redakcji ogólnopolskich gazet w ramach projektu Junior Media. Chłopiec pisze recenzje przeczytanych książek, gier i zabawek, a także wywiady z aktorami.

WsteczPlayDalej

Przewodniczący SU- Kacper Olszewski wraz z opiekunkami: Ewą Olszewską i Joanną Tokarską odwiedzili Madzię w jej domu zawożąc wszystko, co udało sie zebrać. Radość Madzi można zobaczyć na filmiku.

WsteczPlayDalej"Ojczyzno ma…" - uroczysty apel z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie klas 0-6. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii, przygotowanej przez uczniów klas V i VIa pod kierunkiem nauczycielek p. Beaty Florczak i p. Mirosławy Szostak. W montażu słowno-muzycznym pt. ”Ojczyzno ma…” artyści ukazali losy naszej Ojczyzny, walkę Polaków z zaborcą oraz radość z odzyskanej niepodległości. Słowami wierszy i piosenek wyrazili swoją miłość do Ojczyzny, ukazali walory życia w Polsce i jej piękno.


WsteczPlayDalej

Uczeń klasy VI B Kacper Olszewski wystąpił w Pałacu Poznańskich w ramach comiesięcznego konceru charytatywnego fundacji "Połączeni pasją". Chłopiec wyrecytował wiersze Juliana Tuwima.
Do występu przygotowała go aktorka Teatru Wielkiego - Sylwia Maszewska.

WsteczPlayDalej

Uczeń klasy VIB - Kacper Olszewski otrzymał stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce, nieprzeciętne zdolności i rozwój własnych zainteresowań. Nagroda została wręczona w ramach projektu Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, a ufundowana przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Łodzi.

WsteczPlayDalej

Wielka akcja pomocy dla chorej Madzi z Łodzi rozpoczęta. Przekazaliśmy już kilkadziesiąt kilogramów nakrętek. Będziemy zbierać też jedno i dwugroszówki.

WsteczPlayDalejŚlubowanie klas pierwszych

WsteczPlayDalej

Na zajęcia teatralne zapisało się 17 osób. Trwaja przygotowania do pierwszego spektaklu.

WsteczPlayDalej

Wraz z WOŚP biliśmy rekord Guinesa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji. Najaktywniejsza była klasa IV.

WsteczPlayDalej

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji "Dzieci dla hospicjum".

WsteczPlayDalej

Kacper Olszewski – uczeń klasy VIB plakatem inspirowanym książką „Mały Książę” zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mały Książę w mojej wyobraźni” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie. Praca powstał pod kierunkiem artysty plastyka pracującego w szkole – Krzysztofa Wosika.

5 uczniów reprezentowało szkołę w Otwartym Konkursie Recytatorskim „Mały Książę” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie. Jury postanowiło nie przyznawać w kategorii klas IV – VI pierwszego miejsca. Spośród przyznanych 4 nagród 3 z nich zajęli uczniowie Jedynki. Wiktoria Głowacka i Kacper Olszewski z klasy VI zajęli 3 miejsce, zaś Maciej Szulczewski, uczeń klasy IV zdobył wyróżnienie. Szkołę reprezentowały jeszcze uczennice klasy V: Małgorzata Wiśniewska i Maja Jędrzejewska. Uczniów do konkursu przygotowywały polonistki: Ewa Olszewska i Mirosława Szostak.

WsteczPlayDalej

Szkoła rozpoczęła swój udział w projekcie telewizji Polskiej - Internetowy Teatr. Co miesiąc uczniowie będą mieli możliwość obejrzenia spektaklu granego na żywo w jednym z teatrów w kraju za pośrednictwem łączy internetowych. Akcję zainaugurował spektakl przestrzegający przed pochopnym zawieraniem umów, uczący racjonalnego gospodarowania pieniędzmi i oszczędzania. Przedstawienie „O przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach” obejrzało 100 uczniów. Reportaż z tego wydarzenia można było zobaczyć w Łódzkich Wiadomościach Dnia. Reporter po spektaklu porozmawiał z uczniami o wrażeniach z przedstawienia, zaś nauczycieli zapytał o wartość i znaczenie w procesie edukacji takiego przedsięwzięcia.
W szkole akcje koordynuje nauczycielka polskiego – Ewa Olszewska.

WsteczPlayDalej

Jak co roku sprzątaliśmy świat.

startowa | glowna | aktualnosci | dla rodzicow | Samorzad | logopeda | biblioteka | dokumenty | zaj. pozalekcyjne | organizacje | historia szkoly | archiwum | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego