SP nr1


Idź do treści

Galeria 2015/16

archiwum

WsteczPlayDalejKoniec roku szkolnego 2015/2016
i pożegnanie Pani Dyrektor Sylwii Miedziak Walawender

WsteczPlayDalej
Zielona szkoła na południu Polski pełna atrakcji

WsteczPlayDalej

II Gminna Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Dziewięcioro uczniów naszej szkoły przystąpiło w dniu 7 czerwca do II Gminnej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Głównym celem konkursu organizowanego przez Urząd Miejski była popularyzacja wiedzy ekologicznej oraz uwrażliwienie naszych najmłodszych mieszkańców na problemy, z jakimi boryka się środowisko.
Uczennica klasy V
Karolina Pietrasiak zajęła I miejsce a Maciej Szulczewski z klasy VI po dwóch dogrywkach - III miejsce w kategorii klas IV-VI. Z kolei dwie reprezentacje uczniów klas I-III musiały zmierzyć się w dogrywce o III miejsce. Udało się to uczniom klas Ia, IIa, IIIa. W kategorii klas I-III - III miejsce zdobyli: Patryk Bandurowicz -Ia, Jan Dąbrowski -IIa i Bartosz Florczak –IIIa.
Wszyscy uczestnicy Gminnej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki, zwycięzcy cenne nagrody typu hulajnoga, zestaw do gry w badmintona ufundowane przez Urząd Miejski.
Zwycięzcom gratulujemy.WsteczPlayDalej

Szkolny MAM TALENT zorganizowany przez Samorząd Uczniowski
prowadzenie i konferansjerka: Nadia Bolechowicz i Maciej Szulczewski

Zwyciężył Piotr Gwoździński lepiący smoki z plasteliny.
W nagrodę chłopiec otrzymał tablet o wartości 400zł.
Gratulujemy Piotrowi oraz wszystkim finalistom, którzy otrzymali nagrody o wartości 20 zł oraz wszytskim uczestnikom, których nagrodzono gadżetami promocyjnymi.
ROZWIJAJCIE SWOJE TALENTY


WsteczPlayDalej

Finał II Międzypowiatowego Konkursu Fotograficznego i I Międzypowiatowego Konkursu Rękodzielniczego.
31.05.2016 roku w WODN w Zgierzu odbył się finał konkursów fotograficznych: "Cuda natury" i "To warto zobaczyć" oraz konkursu rękodzielniczego: "Czas na handmade". 13 uczniów klas IV-VI z naszej szkoły i dwoje absolwentów - uczniów Gimnazjum Nr 1 w Strykowie reprezentowało gminę Stryków. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie otrzymali wiele nagród.

II Międzypowiatowy Konkurs Fotograficzny "Cuda natury":

Nagroda główna - Zuzanna Walak (kl. V)

Wyróżnienia: Gabriela Domańska (kl.VI)
Martyna Madyńska (kl.V)
Michał Krysiak (gimnazjum)
Opiekun: Mirosława Szostak

II Międzypowiatowy Konkurs Fotograficzny "To warto zobaczyć":

Nagroda główna - Łucja Motyl (gimnazjum)
Opiekun: Mirosława Szostak

I Międzypowiatowy Konkurs Rękodzielniczy "Czas na handmade":

Wyróżnienie - Julia Stankiewicz (kl.IV)
Opiekun: Mirosława Szostak

I Międzypowiatowy Konkurs Rękodzielniczy kategoria Dioramy:

Nagroda specjalna: Krzysztof Gwoździński (kl..V)
Tomasz Pawlak (kl.IV)
Opiekun: Mirosława Szostak

Wyróżnienie: Martyna Madyńska (kl.V)
Opiekun: Krzysztof Wosik

Uczniowie otrzymali okolicznościowe puchary, medale, dyplomy i upominki. Gratulujemy!


WsteczPlayDalej

II Ogólnopolski Konkurs Literacki „Lubelszczyzna w legendach”.

Zuzanna Błaszczyk uczennica klasy IV, autorka legendy „Pałac w Różance” otrzymała wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Lubelszczyzna w legendach”, przeznaczonym dla uczniów klas IV –VI szkół podstawowych z całej Polski. Tematem konkursu było samodzielne stworzenie legendy związanej z zabytkiem znajdującym się w dowolnej miejscowości położonej na Lubelszczyźnie. Na konkurs nadesłano 240 legend.
Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 25.05.2016 roku w SP nr 3 w Lublinie. Zuzia na tę uroczystość pojechała z mamą panią Magdaleną Błaszczyk i polonistką panią Mirosławą Szostak.
Po części oficjalnej Zuzia z mamą i wychowawczynią udała się na spacer po Starym Mieście, gdzie podziwiała Rynek z urokliwymi kamienicami oraz jeden z najpiękniejszych zaułków Ku Farze. Następnie udała się na Zamek Lubelski. Zmęczona i pełna wrażeń wróciła do Strykowa. Gratulujemy!


WsteczPlayDalej

24 maja 2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie odbył się XXII Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Julia Zasada i Maciej Szulczewski oraz uczennica klasy piątej – Martyna Dziewulska. Miło nam poinformować, że:
Julia zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych
Maciej zdobył II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Uczennica klasy V - Paulina Kowalska i uczennica klasy VI - Nadia Bolechowicz wzięły udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim "Moja bajka" w Pałacu Młodzieży w Łodzi. W kategorii klas IV-VI zaprezentowało się 27 recytatorów. Paulinka wierszem Jana Brzechwy "Kto z kim przestaje" wywalczyła sobie 2. miejsce.
Warsztaty recytatorsko-teatralno-plastyczne odbędą się 16 czerwca w Pałacu Młodzieży. Wtedy też Paulinka otrzyma nagrodę.
WIELKIE GRATULACJE!

WsteczPlayDalej


Samorząd zorganizował Dzień Kapcia, Bambosza, Łapcia, Pepegi, Laczka, Ciapcia...
Nawet nauczyciele pokazali swoje domowe obuwie.

WsteczPlayDalejW dniu 12.05.2016r. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Strykowie coroczny konkurs recytatorski WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI, w którym udział wzięły dzieci z klas I-III uczestniczące w zajęciach logopedycznych. Konkurs jest podsumowaniem cołorocznej pracy nad poprawną wymową uczniów i okazją do zaprezentowania efektów terapii logopedycznej. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni książkami i dyplomami za wysiłek włożony w naukę trudnych artykulacyjnie wierszyków oraz pokonywanie własnych słabości. Dodatkowo wyróżniono jedną osobę, za najlepszą prezentację wiersza. Był nią Karol Misztal z klasy Ia. Gratulujemy!

Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Cichosz-Sadecka - szkolny logopeda.
WsteczPlayDalej

Warsztaty techniczne.
6 maja 2016 roku uczniowie kasy IV na lekcji zajęć technicznych wykonywali ozdobne zakładki do książek pod kierunkiem pani Magdaleny Błaszczyk, bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w ramach projektu ”Książki moich marzeń” oraz współpracy szkoły z biblioteką. Uczniom propozycja wykonania kolorowych narożnych zakładek do książek bardzo się spodobała i chętnie dekorowali je według własnych pomysłów.


WsteczPlayDalej

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie.

5 maja 2016 r. uczniowie z klas IV-VI naszej szkoły pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.
Trasa wiodła przez Zagnańsk, gdzie rośnie najsłynniejsze polskie drzewo Dąb Bartek. Imponujące wymiary i wiek dębu zachwyciły uczniów.
Następnie pojechali do Chęcin, aby obejrzeć ruiny zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV wieku.
Stamtąd udali się do Rezerwatu przyrody Kadzielnia znajdującego się na terenie Kielc. Wzgórze Kadzielni zbudowane z wapieni zrobiło na uczniach niesamowite wrażenie. Z otaczających rezerwat ścieżek spacerowych podziwiali amfiteatr oraz piękne widoki na pasma Gór Świętokrzyskich.
Kolejnym etapem wycieczki była wędrówka na Łysicę
- najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich o wysokości 611,8 m n.p.m., znajdujący się w zachodniej części Łysogór, w obszarze ochrony ścisłej Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Zmęczeni i pełni wrażeń wrócili do Strykowa.


W dniu 28 kwietnia 2016r. rozstrzygnięty został VIII Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego, w którym wzięło udział 32 uczniów z klas IV - VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań lingwistycznych uczniów oraz kształcenie kompetencji językowych.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający umiejętność rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz znajomość zagadnień leksykalno-gramatycznych.
Uczniowie zaprezentowali podczas konkursu wysoki poziom wiedzy i umiejętności językowych.
Najlepsze wyniki wśród klas IV-tych uzyskali:
I miejsce - Kornel Lewandowski
II miejsce - Tomasz Pawlak
III miejsce - Julia Bartczak
Najlepszymi germanistami z klasy V zostali:
I miejsce - Karolina Pietrasiak
II miejsce - Łukasz Kwiatkowski
III miejsce - Marcin Kamiński
W klasie VI zwyciężyli:
I miejsce - Julia Zasada
II miejsce - Dawid Głowacki
III miejsce - Aleksander Kucharski
Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.WsteczPlayDalej

28 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbyła się uroczystość związana ze Świętem Konstytucji. Akademia, urozmaicona elementami prezentacji multimedialnej, stała się ciekawą lekcją historii, która przybliżyła uczniom okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791r. Uroczystość zorganizował pan Zbigniew Jędrzejczak wraz z uczniami klasy V i VI.

WsteczPlayDalej

W dniu 23 kwietnia 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie wzięli, jak co roku udział w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum Jana Pawła II w Zgierzu. Akcja była pod hasłem: "DAJ NADZIEJĘ INNYM - KAMPANIA POLA NADZIEI". W akcji uczestniczyło 20 uczniów z klas IV - VI, uczniowie mieli identyfikatory i ponumerowane puszki. Zebrane pieniądze zasilą budżet hospicjum. Darczyńcy otrzymywali żonkile, balony i ulotki.
Opiekunami akcji były nauczycielki Renata Chabros i Katarzyna Bukrym.

WsteczPlayDalej

Święto książki w SP Nr1
Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Dnia 25 kwietnia 2016 r. odbył się w nasze szkoole apel z okazji Święta Książki, mający na celu promowanie czytelnictwa jak i podsumowujący działania szkoły w ramach projektu „Książki naszych marzeń”.
W czasie spotkania nauczyciele i uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali swoje działania realizowane w ramach wspomnianego wcześniej projektu. Wszyscy mogli obejrzeć m.in. piękną kronikę wykonaną przez uczniów klasy IIIa, rysunki- prace konkursowe uczniów korzystających z zajęć świetlicowych: „Moja ulubiona książka”, czy też hasła zachęcające do sięgania po książki wykonane przez uczniów klasy V, jak i poznać najlepszych czytelników miesiąca.
Dekorację sali przygotował pan Krzysztof Wosik wykorzystując wspomniane wyżej prace dzieci, pokazał także wystawę prac uczniów klas IV-VI pt. Książka artystyczna.
Zaproszony gość - pani Marzena Rusek - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie zaprezentowała dzieciom książki wybrane ze zbiorów biblioteki a wyróżniające się innym kształtem, formą czy materiałem, podała również trzy zasady, dla których warto czytać.
Na zakończenie dzieci z klasy IIb przygotowane przez panią Annę Kozioł zaprezentowały zabawne przedstawienie pt. „Bajkowy galimatias”, przypominające o tym, dlaczego warto czytać książki. Na scenie pojawili się bohaterowie znanych bajek między innymi: Czerwony Kapturek, Pinokio, Piotruś Pan, pan Hilary, czy też Kubuś Puchatek.
Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie i nagrodzili młodych wykonawców gromkimi brawami.
Podsumowując spotkanie bibliotekarka pani Krystyna Jesionowska wyraziła nadzieję, że wszyscy uczniowie będą sięgać po książki, bo
„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała”.


WsteczPlayDalej21.04.2016 roku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w Koźlu. W tegorocznej edycji konkursu pod hasłem "Pory roku w poezji" naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Paulina Kowalska i Oliwia Rojek z klasy V oraz Maciej Szulczewski z klasy VI.
Paulina i Oliwia zajęły I miejsce, Maciej - II miejsce.
Gratulujemy!


WsteczPlayDalej

W dniu 21.04.2016r. odbył się w naszej szkole V Gminny Konkurs Języka Niemieckiego pt.: ”Bei mir zu Hause” przygotowany przez p. Małgorzatę Nowak. Dekorację oraz potrzebne rekwizyty wykonał p. Krzysztof Wosik. W konkursie wzięłoł 12 uczniów klaspiątych i szóstych z trzech szkół z terenu gminy Stryków, w których dzieci uczą się języka niemieckiego.
Wyniki konkursu:
I miejsce –Karolina Pietrasiak i Julia Zasada ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie,
II miejsce – Aleksandra Ciotucha i Aleksandra Czerwonka ze Szkoły Podstawowej w Dobrej,
III miejsce – Oliwia Orłowska i Anna Rybczyńska z Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie.
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

WsteczPlayDalejSprawdzian szóstoklasistów


WsteczPlayDalej

XIV Gminny Konkurs Literacki

Dnia 8 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się XIV Gminny Konkurs Literacki pt.: "Podróż do krainy baśni" przygotowany przez panie: Krystynę Jesionowską i Mirosławę Szostak. Dekorację przygotował pan Krzysztof Wosik. W konkursie wzięło udział 8 uczniów klas czwartych z terenu gminy Stryków.
W czasie zmagań konkursowych uczestnicy musieli: wykazać się znajomością 10 wybranych baśni H. CH. Andersena, braci Grimm i Ch. Perrault, rozwiązać test i krzyżówkę, ułożyć puzzle przedstawiające bohaterów baśni, podać tytuł i autora baśni na podstawie wybranego rekwizytu oraz zredagować zaproszenie. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani przez nauczycielki języka polskiego.
Wyniki konkursu:
I miejsce -Bartosz Głowacki i Andrzej Strasik z Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie,
II - Julia Stankiewicz i Kornel Lewandowski ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie
III - Maria Brzóskowska i Zuzanna Szymańska ze Szkoły Podstawowej w Niesułkowie
IV - Małgorzata Jakóbiec i Alina Krzeszewska z Zespołu Szkół Nr 2 w Bratoszewicach,

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a szkoły pamiątkowe dyplomy.


WsteczPlayDalej

Dnia 8 kwietnia uczniowie naszej szkoły wystartowali w gminnych zawodach sportowych "5 Milionów", organizowanych przez ZS nr 2 w Bratoszewicach. Udział w zabawie wzięły klasy I, II, III i IV. Nasi reprezentanci z wielkim zapałem wykonywali wszystkie zadania i konkurencje. Przez cały czas towarzyszył nam u?miech i gorący doping. Mimo, iż nie udało nam się wygr, najważniejsza była dobra zabawa i sportowo spędzony czas.


WsteczPlayDalej

Zwyciężyliśmy w konkursie organizowanym przez Wirtualną Polskę "Mój pierwszy mail. Bezpieczeństwo w Internecie".
Spośród 2000 prac, które napłynęły do organizatora, to właśnie naszą wybrało i nagrodziło jury konkursu. Otrzymaliśmy nagrodę główną o wartości 60 tys. zł, czyli 20 tabletów dla uczniów i jeden hybrydowy dla nauczyciela opiekuna pracy konkursowej oraz wyjazd jednego z nauczycieli na targi HP do Londynu.
Uczniowie przygotowali zwycięska pracę pod kierunkiem nauczycielki zajęć komputerowych Ewy Olszewskiej.
Jednym z elementów maila konkursowego był filmik wykonany przez absolwenta naszej szkoły Kacpra Olszewskiego.
Oto link do filmiku

http://pierwszymail.wp.pl/?smcvrejfmlrznvyticaid=116b2c#prace

Dziś gościliśmy u siebie dwie ekipy telewizyjne, które nagrywały reportaż z wydarzenia oraz z używania sprzętu stanowiącego nagrodę.
Było dużo emocji i pozytywnej energii.

WsteczPlayDalej

Pierwszaki przywitały wiosnę.

WsteczPlayDalej

W XV Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Apli Papli „Życie to teatr” 7 uczniów z klasy V zaprezentowało przygotowywany na lekcjach języka polskiego przez nauczycielkę Ewę Olszewską spektakl "Kapuściane okulary" inspirowany twórczością ks. Jana Twardowskiego i anegdotami dr Aldony Kraus.
Grupa w kategorii klas IV-VI zajęła 1. miejsce.

WsteczPlayDalej


GRATULACJE
4 uczennice (Zosia Piestrzeniewicz, Julia Zielińska, Oliwia Rojek i Paulina Kowalska) wspaniale reprezentowały naszą szkołę w Bałuckich Spotkaniach Recytatorów w łódzkim Domu Kultury na Żubardzkiej. Paulina i Julia otrzymały tytuł laureatek konkursu i zostały zaproszone na warsztaty teatralne, których efektem był wieczór "Refleksje i nastroje" połączony z podsumowaniem zmagań recytatorskich i wręczeniem nagród.
Dziewczynki do konkursu przygotowała nauczycielka Ewa Olszewska.

Z radością informujemy, że uczeń klasy IIa Bastian Budziarski zajął pierwsze miejsce w konkursie na Czytelnika Roku 2015 organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.WsteczPlayDalej

Dnia 26 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach projektu „Mówimy NIE bezmyślnym zakupom – budujemy społeczeństwo recyklingu” ze środków NFOŚiGW prowadzone przez panią Małgorzatę Kucharską. Uczniowie klas V i VI wraz z opiekunkami p. Renatą Chabros i p. Krystyną Jesionowską z uwagą wysłuchali przygotowanej prelekcji. Zajęcia dotyczyły m.in.: odpadów opakowaniowych, cyklu życia produktu oraz zdobienia własnej torby. Przedstawione treści związane były z problemem rosnącej ilości śmieci w Polsce i zachęcały do przemyślanych zakupów oraz segregowania odpadów. Na zakończenie prelekcji każdy uczeń ozdobił własną torbę ekologiczną wykorzystując przygotowane wcześniej szablony. Pokolorowane torby uczniowie zaprezentowali na wspólnym zdjęciu. Dzieciom podobały się wspomniane zajęcia, brały w nich aktywny udział, a wiedza, jaką pozyskały, przyda im się w codziennym życiu.


WsteczPlayDalej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i wielkie serca naszych uczniów i ich rodziców.
Kolędowali, sprzedawali losy i babeczki, kwestowali w Strykowie i okolicznych wioskach.
Trzem wolontariuszom udało się zebrać:
4808,40 zł.

Dnia 12.01.2016r. rozstrzygnięty został w Szkole Podstawowej Nr 1 w Strykowie VI Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów klas IV - VI, podczas którego uczestnicy musieli wykazać się obszerną wiedzą na temat geografii, polityki, kultury oraz sportu krajów niemieckiego obszaru językowego, czyli Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Oto wyniki:
I miejsce - Kornel Lewandowski z klasy IV
II miejsce - Karolina Pietrasiak z klasy V
III miejsce - Julia Zasada z klasy VI.
Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.


WsteczPlayDalej

Szkolne jasełka

WsteczPlayDalej

17 grudnia 2015 roku w Domu Kultury w Strykowie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zimowy Krajobraz Świąteczny". Pragniemy poinformować, że uczennice klasy IIa zajęły czołowe miejsca - Roksana Skowrońska I miejsce i Paulina Kowalska II miejsce. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy!

WsteczPlayDalej

16 listopada i 14 grudnia 2015 roku członkowie Klubu Dyskusyjnego Książki z opiekunką Mirosławą Szostak spotkali się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie. Tematem pierwszego spotkania były "Duchy w literaturze dla dzieci", drugiego zaś "Boże Narodzenie i jego magia w literaturze dziecięcej". Wśród regałów wypełnionych książkami młodzi czytelnicy dyskutowali, czytali fragmenty wybranych książek, dzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami, rozwiązywali krzyżówki i wykonywali prace plastyczne. O miłą, przyjazną atmosferę tych spotkań zadbały panie bibliotekarki, które przygotowały "kącik czytelniczy" i poczęstunek.

WsteczPlayDalej

Trzy uczennice klasy IV: Julia Bartczak, Julia Rosak i Julia Stankiewicz reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie "Tradycje Świąt Bożego Narodzenia" w SP w Dobrej i zajęły III miejsce. Dziewczęta do konkursu przygotowała wychowawczyni Mirosława Szostak. Gratulujemy!

SUKCESY RECYTATORSKIE

W łódzkim VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Twórcy czterech kultur dzieciom" uczennice naszej szkoły po raz kolejny odniosły sukces. Piątoklasistki Paulina Kowalska i Zosia Piestrzeniewicz przygotowane przez nauczycielkę Ewę Olszewską zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce. Dużą niespodzianką było zajęcie przez uczennicę klasy IB Martynkę Kośmider trzeciego miejsca w kategorii klas pierwszych. Uczennicę do konkursu przygotowywała wychowawczyni Joanna Gorzkiewicz.

Gratulacje!!!


WsteczPlayDalej

II SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW FANTAZJI I TWÓRCZEGO KONSTRUOWANIA

Nauczyciele zajęć technicznych i plastyki: Mirosława Szostak i Krzysztof Wosik zorganizowali po raz drugi wystawę „Talenty szkolne 2015”, na której wyeksponowano prace uzdolnionych uczennic: Julii Jędrzejczyk- klasa IIIa i Julii Zasady- klasa VI oraz prace z plasteliny ucznia klasy IIIb – Piotra Gwoździńskiego. Na wystawie znalazły się również nowe prace Łucji Motyl i Bartosza Malinowskiego absolwentów SP Nr1.Wystawę podziwiali uczniowie klas II –VI, pracownicy szkoły i rodzice.
WsteczPlayDalej

W sobotę, 5 grudnia, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie pod opieką pana Zbigniewa Jędrzejczaka wzięli udział w corocznym rajdzie mikołajkowym. Rajd został zorganizowany przez zgierski odział PTTK i Szkołę Podstawową nr 12 w Zgierzu.
Trasa biegła obrzeżami Zgierza. W trakcie marszu uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami orientacji w terenie, mieli także okazję podziwiać spotykane na szlaku pomniki przyrody.
Na mecie na uczestników czekała niespodzianka: poczęstunek, prezentacja najpiękniejszych kolęd, spotkanie z Mikołajem oraz drobne upominki.


WsteczPlayDalej

Mikołajki i wspaniały mikołajkowy gość - Madzia Loręcka, dla której każdy, kto przyniósł podarunek, styał się Mikołajem.
Dziewczynka otrzymała od nas ponad 300 kg plastikowych nakrętek i kilkadziesiąt kilogramów złotych monet, a także zabawki, kosmetyki, książeczki i ubranka. Najbardziej Madzię ucieszył prawdziwy dziennik. Mama wieczorem poinformowała, że Madzia naucza swoje lalki i stawia im w nim oceny.
Dziękujemy wszystkim za serce.

Madzia kilka lat temu chprowała na nowotwór, obecnie jest intensywnie rehabilitowana - ma duże problemy z chodzeniem.

W XVII Konkursie Recytatorskim "Łódź - miastem moim w życie wpisanym, raz rymowanym, raz rysowanym" zorganizowanym pod honorowym patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi wzięły udział trzy uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie: Martynka Kośmider z klasy IB (op. Joanna Gorzkiewicz) oraz uczennice klasy V - Paulina Kowalska i Oliwia Rojek (op. Ewa Olszewska).
Paulina została laureatką tego konkursu zajmując I miejsce, zaś Oliwia została finalistką, plasując się na miejscu 6.
Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe oraz wzięły udział w spotkaniu z łódzką poetką Urszulą Kowalską.
Do szkoły wystosowano list gratulacyjny za doskonałe przygotowanie uczniów do konkursu.


WsteczPlayDalej

"Dzisiaj święto Polski - Dzień Niepodległości…"
10 listopada 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie uczcili 97.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie klas 0-6. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii, przygotowanej przez uczniów klas IV i VI pod kierunkiem nauczycielek p. Beaty Florczak i p. Mirosławy Szostak. W montażu słowno-muzycznym artyści ukazali losy naszej Ojczyzny, walkę Polaków z zaborcą oraz radość z odzyskanej niepodległości. Słowami wierszy i piosenek wyrazili swoją miłość do Polski.
Widzowie z uwagą wysłuchali recytacji, wspólnie z artystami śpiewali znane pieśni patriotyczne i podziwiali dekorację wykonaną przez uczniów i nauczyciela plastyki p. Krzysztofa Wosika. Występy artystów nagrodzili gromkimi brawami.


WsteczPlayDalej

Dnia 20 października uczniowie klas 0, 1 i 3 wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pogoda dopisała, więc uczniowie wraz z przewodnikiem udali się na zwiedzanie atrakcji stolicy. Podziwialiśmy Starówkę, Zamek Królewski, Kolumnę króla Zygmunta III Wazy, Syrenkę Warszawską, Stadion Narodowy, spiżowy dzwon z XVII wieku, który nigdy nie zawisł w żadnym kościele, Gnojną Górę, a nawet najwększe kamienice. Przechadzaliśmy się również Barbakanem i murami obronnymi. Dotarliśmy także do Pomnika Małego Powstańca. Drugą część wycieczki spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik. Było super! Zobaczcie sami..,

WsteczPlayDalej

Ślubowanie pierwszaków

WsteczPlayDalej

Pierwszaki na zajęciach komputerowych

WsteczPlayDalej

27 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr.1 im Władysława Jagiełły w Strykowie z opiekunami
panami Zbigniewem Jędrzejczakiem i Krzysztofem Wosikiem wzięli udział w corocznym rajdzie edukacyjnym"Szlakiem Walk Wrześniowych 28 pułku Strzelców Kaniowskich i Kresowej Brygady Kawalerii w Gminie Zgierz". Trasa rajdu pokrywała się
z drogą odwrotu 28p. SK, który nocą z 7 na 8 września 1939 roku stoczył krwawy bój o miejscowość Kębliny z oddziałami niemieckimi, torując sobie drogę w kierunku Warszawy. W bitwie zginęło ok. 200 polskich żołnierzy.
Pamięć o tych wydarzeniach uczczona została przez uczestników rajdu, członków stowarzyszenia historycznego "Strzelcy Kaniowscy"
oraz władze gminy w trakcie krótkiej uroczystości przy obelisku oznaczającym miejsce bitwy. Zakończenie rajdu, który był niezapomnianą lekcją historii regionalnej nastąpiło w pobliskiej szkole w Besiekierzu, gdzie na wszystkich uczestników czekało ognisko i poczęstunek.WsteczPlayDalej


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

startowa | glowna | aktualnosci | dla rodzicow | Samorzad | logopeda | biblioteka | dokumenty | zaj. pozalekcyjne | organizacje | historia szkoly | archiwum | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego